Apie Apple kompaniją (2 dalis)

Kaip jau minėjau pirmame savo šio straipsnio dalyje, Apple Inc yra Amerikos korporacija, kuri gamina bei projektuoja labai plačiai pasaulyje vartojamus programinės įrangos ir elektronikos gaminius. Visame pasaulyje vien specializuotų šio gamintojo parduotuvių yra kiek daugiau nei 190, plius yra internetinė parduotuvė, kuri aptarnauja taip pat visą pasaulį (gaminį iš šios elektroninės parduotuvės gali nusipirkti bet koks vartotojas, nesvarbu kuriame pasaulio krašte jis yra – prekė jam bus pristatyta iki namų durų). Šios korporacijos patys populiariausi gaminiai šiuo metu yra mobiliejie telefonai Apple Iphone bei planšetinis kompiuteris Apple Ipad. 

Tačiau, ši kompanija yra prigaminus ir daug kur kas kitų labai populiarių savo gaminių bei operacinių sistemų. Be to, Apple korpocija gamina ir aksesuarus savo gaminiams, patys popiariausi ir perkamiausi yra šie: Apple Iphone aksesuarai , Apple iphone 4 dėklai, Apple iphone 5 deklai,  vien google paieškoje šių žodžiū ieško apie 20 000 tūkstančių interneto naršytojų. Taigi, galima daryti išvadą, kad firminėje Apple elektroninėje internetinėje parduotuveje populiariausios ir pačios perkamiausios prekės yra būtent Apple gaminiams skirti aksesuarai. Iš tikrųjų taip ir yra, 60 proc visų pardavimų Apple internetinėje parduotuvėje sudaro apple aksesurai mobiliesiems telefonams.

Pati korporacija įkurta 1976 m. Ją įkurė du steigėjai – Steve Jobs (1955 m. vasario 24 d. – 2011 m. spalio 5 d.) ir Stephen Gary „Woz“ Wozniak (gimė 1950 m. rugpjūčio 11 d. – lenkų kilmės amerikietis). Apple kuriamos technologijos labai greit tobulėjo vis atnešdama į rinką vartotojams naujų dalykų, taigi – korporacija daug sparčiau tobulėjo nei pati elektonikos ir operacinės sistemos rinka – tai buvo pagrindinė priežastis, kuri padėjo korporacijai Apple Inc įeiti į rinką ir gana sparčiai išpopuliarėti. Štai pagrindiniai Apple pasiekimai:

1976 m. pirmasis eiliniam naudotojui pritaikytas asmeninis kompiuteris – Apple;

1983 m. pirmasis serijinis grafinę aplinką ir pelę turėjęs kompiuteris, pavadinimu Lisa“;

1984 m. pirmasis išpopuliarėjęs grafinę aplinką ir pelę turėjęs kompiuteris – Macintosh;

Tęsinys sekančiame straipsnyje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *