Geriausia sodyba mano šventei?

Kaimo sodyba, kurioje būtų galima švęsti savo šventę pora dienų ir ilsėtis, kažkada buvo prabangi retenybė. Šiandien šis verslas yra įgavęs pagreitį. Paklausa nemažėja, o tik auga, atsiranda naujų stilių, naujovių poreikis, todėl sodybų, vilų, pirčių daugėja.

Kasmet tam tikros kompetetingoskomisijos yra vykdomi geriausių kaimo sodbų rinkimai. Atsižvelgiant į vidinį ir kiemo sutvarkymą, verslininkų idėjų originalumą, klientų įvertinimą ir atsiliepimus, aptarnavimą, nakvynės vietų ir erdvės balansą, skiriami specialūs balai. Surinkusi didžiausią balų skaičiu kaimo sodyba gauna metų sodybos vardą. Rdikia paminėti, kad labai didelis balas duodamas „draugiškoms“ sodyboms. Į šią sąvoką įeina sodybos, puoselėjančios ir saugančios gamtą. Čia atkreipiamas dėmesys ne tik į tai, kaip aplinką tvarko savininkai, bet ir iš kokių medžiagų patys pastatai suręsti, kokia vandentiekio, kanalizacijos sistema, tikrinama, kad apie sodybą būtų kuo mažiau suardyta ekosistema.

Apskritai, kiekviena poilsiui skirta sodyba, kurią galima išsinuomoti, buvo vadinama kaimo sodyba. Sparčiau ėmus vystytis šiam verslui, išryškėjo aiškesnė pačių sodybų klasifikacija. Tai pažinimo, poisio sodybos, šeimos poilsio sodybos, sodybos dideliems pobūviams,  renginių ir aktyvių pramogų sodybos. Yra sodybų, kurios, išnuomotos kelioms dienoms ar net savaitei, kiekvienai dienai gali pasiūlyti vis kitokį poilsį ir pramogas.  Tiesa, tokios sodybos paprastai nuomojamos grupių, stivyklų vaikams ar įmonės darbuotojų grupinėms atostogoms.

Populiariausios kaimo sodybos, kurių ieškoma šiltuoju metų laikotarpiu paprastai yra įsikūrusios Molėtų rajone, rytinėje Lietuvos dalyje, kur gausu ežerų, kalnuotų vietovių, ten daug vaizdingų kaimų, o reljefas išvagotas įvairiausio sraunumo ir ilgio upėmis.

„Pasartėlė“ tai Zarasų rajone esanti kaimo sodyba, kuri prieš pora metų buvo išrinkta geriausia tokio tipo sodyba Lietuvoje. Komisija nusprendė, kad tokioje sodyboje geriausiai laisvalaikį praleisti šeimai, kad aplinka draugiška ir saugi tiek vaikams, tiek tėveliams, kad yra galimybė atsivežti augintinius ir sodyboje praleisti ne vieną dieną.

Vis populiarėja kulinarinį paveldą puoselėjančios sodybos. Šaunu tai, kad tokioje sodyboje sumanę rengti savo šventę, būsite pavaišinti ne šiaip atsitiktiniais patiekalais, bet būtent tam tikram Lietuvos regionui būdingais skanumynais.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *