Reklama – kas tai?

Reklama – kas tai?

 

Visi žinome, kas yra reklama, galime parodyti ir pasakyti: – va čia yra reklama. Tačiau kaip reklamą apibūdinti žodžiais. Kas tai?

Reklama yra tam tikra informacija, skirta paveikti potencialius klientus (pirkėjus), kad šie atliktų tam tikrus veiksmus susijusius su reklamuojamos prekės ar paslaugos pirkimu ir vartojimu.

Reklamą galima dar apibūdinti kaip procesą – tai žinių, informacijos skleidimas plačiajai visuomenei su tikslu išpopuliarinti prekę ar paslaugą, padidinti jos paklausą.

Šiuolaikinėje visuomenėje reklamos būdų yra be galo daug. Populiariausios reklamos būdai yra reklama per televiziją, radiją, žurnale, lauko reklama, lankstinukų platinimas. Tinklinio marketingo srityje populiariausia yra rengti prezentacijas, kurių metu ne tik pristatoma prekė ar paslauga, bet ir ją leidžiama išbandyti.

Maisto pramonėje būdinga rengti degustacijas prekybos centruose, kurių metu klientai gali paragauti produkto.

Reklama televizijoje, radijuje ar žurnale gali pasinaudoti bet kokias prekes ar paslaugas reklamuojantys pardavėjai, tiek nuo maisto produktų iki chemijos gaminių. Taip pat, šia reklama gali pasinaudoti ir tiesiogiai pats pardavėjas –  tai yra jis gali tiesiog reklamuoti save. Savęs reklamavimo tikslas – išpopuliarinti savo vardą, priversti potencialius pirkėjus prekę ar paslaugą pirkti būtent iš jo ir atskleisti savo pranašumus prieš konkurentus.

Lauko reklama yra panaši kaip ir lankstinukų platinimas. Lankstinukus gali dalinti praeiviams, o lauko reklama – tiesiog didelis stendas su prekės ar paslaugos pristatymu atitinkamai matomoje vietoje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *